Egészen pontosan 790 évvel ezelőtt, 1232.május 16-án, nem másnak, mint II. Endre második feleségének, Jolánta királynőnek küldte egy udvaronca.
A tartalmában fontos információ lapult, hiszen a beteg királynőnek gyógyvízre volt szüksége, amit meg is találtak az akkori Csanád vármegyében.
Ebben a korszakban az indiánok még füstjelekkel, a fekete kontinensen pedig dobszó ritmusával továbbították a mondanivalójukat.
Európában pedig levél papír helyett, agyagtáblákra írták az üzeneteket (még agyagboríték is “járt” a táblákhoz).
A 13. század végén megszületett a magánlevél. Ekkor még postagalambokra bízták a kézbesítést (bizonyos források szerint a galambok mellett kutyákat is igénybe vettek a levelek a kézbesítésére). Mivel kevés volt az írástudó, sokszor íródeákoknak diktálták a leveleket.
Majd 155 éve, létrejött a Magyar Királyi Posta, amivel a postagalambokat, lófogatú kocsik váltották fel. Aztán egyre modernebb eszközöket vettek igénybe a kézbesítésekhez. Ma már a repülőgépnek köszönhetően, napok alatt meg tud érkezni egy feladott levél, egyik kontinensről a másikra.
Az e-mail-ek, szinte teljesen kiszorították a levelezést, pedig igazán stílusos napjainkban egy kézzel írott levelet kapni.
Szoktál még levelet írni? Ha igen, akkor ezeket ajánljuk mellé:
https://vectraline.hu/budapesti-cegellatas/kereses/?SZURES=bor&ccsop=0114