Csúnyán hangzik, de ahol bútorok, szőnyegek, függönyök és emberek vannak – vagyis egy irodában – ott a por, baktériumok is biztosan megjelennek, és ha nincs szerencsénk, akkor jön a többi: penész-gombák, kártevők és mindenféle hasonló egészségromboló dolog.
Ha takarító is van
Ha van takarítás „hivatalból”, akkor egyszerűbb a feladat: az ellenőrzésen kívül csak a megfelelő anyagokat, időpontokat kell tisztázni, és máris mehet minden a maga útján.
De mi van, ha magunk tisztítjuk az irodát – akár a sokat emlegetett „home-office” környezetet?
Tisztítószerek – nem elég a vizes mosás?
Nos, a megfelelő anyagok és a rendszeresség itt is alapfeltétel. Nézzük csak először a legegyszerűbb, de leggyakrabban előforduló és leginkább használt felületet: a szőnyeget. Az irodai szőnyegekre többnyire nem sok figyelmet fordítunk: teszik a dolgukat, azaz tűrik az irodai munka napi terhelését.
Sajnos ez az a terület, amelyik az egyik legjobban kitett a különböző szennyező-anyagok megjelenésének, és itt nem az esetleg sáros lábbal érkező látogatókra kell gondolni, hanem a szőnyegek anyagában megbújó porra és baktériumokra, hogy az apró rovarokról – atkákról - ne is beszéljünk.
Hogyan szabadulhatunk meg tőlük?
Az egyszerű mosás is sokat segít, de még jobb, ha a megfelelő anyagokat használjuk. A kapható/bérelhető szőnyegtisztító berendezések minden darabja alkalmas arra, hogy tisztítószert, illatosítót és/vagy antisztatizáló anyagot adjunk hozzá a mosás folyamán.
Amíg a „sima” vizes tisztítás eredményeként megszabadulhatunk a portól és egyéb szennyeződésektől, addig a tisztítószeres tisztítással már határozottan jó eredményt érhetünk el: a különböző gombák, spórák és atkák nem szeretik a tisztítóanyagokat – és beszippantja őket a takarítógép. Hasonló a helyzet a bútorok tisztításakor – akár kárpitos, akár kemény felületű: a különböző tisztítószerek hatóanyaguknak köszönhetően eltüntetik a különböző nem kívánatos baktériumokat és kártevőket is. (SI)