A tavasz eljöttével előbb-utóbb felmerül a nagytakarítás kérdése, akár az otthonunk, akár a munkahelyünk kapcsán. A húsvéti ünnep alkalmával többnyire túlesünk a lakás takarításán, jöjjön hát ezután az iroda.
Persze mindannyian rutinos takarítónak számítunk – de mielőtt elbíznánk magunkat érdemes átgondolni azt a tényt, hogy mennyivel más egy irodát tisztán tartani, mint egy lakást.
Az irodában sokféle ember dolgozik együtt, ez sokféle forrásból származó baktériumok megjelenésével jár, amit ha nem kezelünk megfelelően, könnyen egymás megfertőzéséhez vezethet. Gondoljunk csak az irodai környezet megosztott felületeire, például asztalokon, munkalapokon és billentyűzeteken a változó használók miatt felhalmozódó baktériumokra. A fertőzések elkerülése érdekében napi szinten érdemes fertőtlenítő kendőket használni – akár a billentyűzetekről, akár az asztallapokról legyen szó.
Ha porról van szó...
A por az egyik legjobb baktérium-hordozó, kezdjük a portalanítást legfelső felületekről (szekrények teteje) lefelé. A padlóra a legtöbb irodában valamilyen szőnyeg van lerakva az egész területen. Ezek a szőnyegek rövid időn belül észrevehetően szennyeződnek, és a portalanítást követően biztosan szükség lesz a tisztításukra. Használjuk ki a lehetőséget egy mélyebb tisztításra, amit szőnyegtisztítóval és a megfelelő tisztítószerekkel tudunk a leghatásosabban megoldani.
Érdemes esetenként a szőnyeget antisztatizáló szerekkel is kezelni – elkerülendő a rendszeres sztatikus kisüléseket, amiket gyakran tapasztalhatunk.
Az iroda tisztán tartása nem azonos egy lakáséval - általában elmondható, hogy sok időt és munkát takaríthatunk meg azzal, hogy a megfelelő anyagokat és gépeket használjuk az irodánk tisztán tartására. Ezek kiválasztásában segítségünkre lehet az a szervezet is, aki ezeket az eszközöket és szereket árusítja, de többnyire a webáruházban vagy a katalógusokban található leírások is elegendőek szoktak lenni a választáshoz.