Termékek
Menü

Bejelentkezés

Elfelejtetted a jelszavad?

Segítünk!

Új felhasználó vagy? Regisztrálj!

ÜNNEPI PILLANATOK

Kávék 15% kedvezménnyel! A részletekért kattints!

Híreink

Legyél mindig naprakész a cégünkkel kapcsolatos eseményekkel, hírekkel, újdonságokkal.

Keresés a hírekben
Kategóriák
Tagek
Janik Zoltán

Hogyan vásároljunk notebookot?

Érdekességek
Írta: Janik Zoltán ekkor: 2024.03.18. 14:55
0 like 0 hozzászólás

Notebook vagy laptop? Igen, van különbség, de a hazai nyelvhasználatban gyakorlatilag ugyan azt jelenti. Hogy mégis mi a különbség? Az eredeti értelmezés szerint a notebook egy kicsit kisebb.

Szép legyen vagy jó...?
Főleg hölgyeknél a külcsín számít, ami persze fontos, de érdemes azért néhány alapvető belső funkciónak is utána nézni, mielőtt kifizetjük érte a többnyire nem kis összeget. Ajánlónkba nem illesztjük be a ”szupernehézsúlyú” felhasználókat, akik pl. grafikai- vagy video feldolgozásra, 3D alkalmazásokra vagy hasonló ”extrém sportokra” használják a készüléküket – maradunk a jó öreg irodai felhasználásnál.

A súly
A hordozható számítógép egyik legfontosabb funkciója, hogy hordozható – azaz cipeljük magunkkal minden felé. Ilyenkor derül ki, hogy mennyire választottunk jól:
a dög nehéz készülékek  lehet, hogy nagyon funkcionálisak, de a vállunkat szakítják le.
A modern notebookok súlya 1-2 kg., ami ideális mindenkinek, aki sokat mozog a géppel az oldalán. Természetesen vannak könnyebb vagy nehezebb készülékek is, általában a képernyő méretétől és a funkcióktól függően.

A processzor
Az egyik legérzékenyebb pont. Amíg az Intel processzorai uralták a terepet, könnyű volt tanácsot adni, de mára többféle gyártó sokféle jelzésű processzorokat gyárt, oldalakon át lehetne taglalni a típusszámaikat. Leghelyesebb, ha négymagos változathoz ragaszkodunk, i5, vagy ha bírja a pénztárcánk az i7, vagy ezekkel kompatibilis processzort – kétség esetén kérdezzünk rá az eladótól.

A képernyő
Hát persze, minél nagyobb, annál jobb, mert nagyobb a felbontás, és a megtekintés kényelme.
A nagyobb felbontás védi a szemünket, amikor egész nap előtte ülünk. Általános felhasználásra leginkább 14 hüvelykes modellt ajánlunk. Kompakt és könnyen szállítható. Lehetőleg minél nagyobb felbontásút válasszunk, de ez a felsőbb kategóriákban már erősen árképző.

Az operációs rendszer
A Windows, a MacOS és a Linux a legnépszerűbbek. Az, hogy kinek melyik operációs rendszer a legjobb, a vállalat szoftverkövetelményeitől függ. A Microsoft Windows a legtöbbször telepített rendszer világszerte, megelőzve az Apple MacOS-t és a nyílt forráskódú Linux operációs rendszert. Kérjük a telepítést – ha alapból nem jelzik – a legfrissebb verzióval, bármelyik rendszerre is van szükségünk.

A memória (RAM)
Itt a szabály: jobb, ha több van, mint kevesebb. Minél nagyobb a RAM, annál gyorsabban indulnak el a programok, és a többfeladatos folyamatok gördülékenyebben futnak a háttérben. Ez növeli a teljesítményt – természetesen csak megfelelően gyors processzorral kombinálva. A tipikus irodai alkalmazásokhoz legalább 8 GB RAM-nak kell lennie.

A háttér tároló
A merev-lemez felejtős, a mai notebookok SSD-vel (szilárdtest-meghajtóval) rendelkeznek. Az SSD-k gyorsabbak, energia-hatékonyabbak és robusztusabbak, mint a hagyományos merevlemezek, mivel nincs mozgó alkatrészük. Irodai dolgozóknak 500 GB elég, persze az 1 TB jobb. Bárki, aki felhőalapú alkalmazásokat (például Chromebookot) használ, elegendő webes tárhellyel kell rendelkeznie, ami további költségekkel járhat.

Kapcsolat és biztonság

A Bluetooth 5-nek és a WLAN 6-nak mindenképpen lennie kell a gépen, de fontos az USB-C port(ok) megléte is. A biztonság egyre fontosabb a hibrid munkavégzés során. Ezért a notebooknak rendelkeznie kell olyan biztonsági funkciókkal, mint a biometrikus hitelesítés (arcfelismerés vagy ujjlenyomat funkció).
A jelszó lassan idejétmúlt, főleg, hogy esetleg keresgélni kell.

Tetszik
Tetszik
Megosztom
Hozzászólások

Ehhez a blogbejegyzéshez csak belépve szólhatsz hozzá!

Hozzászólás írása
Még nincs egy hozzászólás sem.