A COVID óta új szintre emeltük a fertőtlenítés fogalmát – de jogosan merül fel a kérdés: tényleg szükség van ennyi fertőtlenítőszerre otthon? Nos, ha mértékkel és tudatosan használjuk őket, valóban védenek az alábbiaktól:
1. Baktériumok – A legtöbb fertőtlenítőszer fő célja a kórokozók elpusztítása, különösen a konyhai és fürdőszobai felületeken.
2. Vírusok – A jól megválasztott szer (pl. alkoholos alapú) képes elpusztítani az influenzát, náthát okozó vírusokat, sőt egyes változatok a COVID-ot is.
3. Gombák – A penészgátló fertőtlenítők segíthetnek megelőzni a fürdőszobai vagy konyhai gombásodást.
4. Ételmérgezés – A nyers hús kezelése után használt fertőtlenítés csökkenti pl. a szalmonella okozta fertőzések esélyét.
5. Allergének – Egyes fertőtlenítőszerek eltávolítják a port, pollent, állatszőrt is – bár nem mindegyik hatékony erre.
6. Kellemetlen szagok – Egyes szerek nem csak fertőtlenítenek, hanem a kellemetlen szagoktól is megszabadítják a helységet. (pl. klór vagy ecet alapú tisztítók).
7. Rovarcsalogató szennyeződések – A tisztán tartott, fertőtlenített felületek kevésbé vonzzák a hangyákat, legyeket.
Hogyan fertőtleníts okosan?
A túl gyakori fertőtlenítés gyengítheti az immunrendszer természetes edzettségét és a légutakat is irritálhatják a kemikáliák. A ritka pedig növelheti a baktériumok, vírusok vagy gombák jelenlétét a házban. Ezért a kulcs itt is a mérték: Napi szinten elég a tisztítás, és heti egyszer pedig a célzott fertőtlenítés.
Szerezd be most a legjobb fertőtlenítőszereket, kedvezményes áron!