Január elején tele vannak az edzőtermek, majd nagyjából 3 hét után elfogy a lelkesedés, s ismét csak a megszokott arcokkal találkozunk. Mit tegyünk azért, hogy megmaradjon a motiváció?
Célok kitűzése:
Határozzunk meg reális, elérhető célokat, és tartsuk szem előtt azokat! Az elérésükhöz vezető folyamat izgalmas és motiváló lehet.
Edzésnapló vezetése:
Kövessünk egy edzésnaplót, ahol rögzíthetjük az elért eredményeket és fejlődést. Ez segít látni a haladást, ami további motivációt jelent.
Edzőtárs:
Keressünk egy edzőtársat, aki ugyanolyan célokat tűz ki maga elé, mint mi és így támogatni tudjuk egymást! Az együtt töltött idő motiváló lehet, és könnyebbé teszi a rendszeres mozgást.
Időszakos pihenők:
Időnként fontos lehet egy kis pihenőt tartani. Ez segíthet elkerülni a túledzettséget és az égési szindrómát.
Változatosság:
Ha elkezdjük unni, akkor se hagyjuk abba az edzéseket, hanem változtassunk azokon! Próbáljunk ki új sportokat, edzésformákat, vagy változtassunk az intenzitáson és az edzésidőn. Így elkerülhetjük a monotonitást és fenn tarthatjuk az érdeklődést.
Rugalmas időbeosztás:
Keressünk olyan időpontokat az edzésre, amiket könnyedén be tudunk illeszteni a napi rutinba! Ha a napirendünk rugalmas, könnyebb lesz fenntartani az edzéseket.
Örömforrás keresése az edzésben:
Találjuk meg azokat az edzésformákat, amik valóban élvezetesek számunkra. Ha örömünket leljük az edzésekben, valószínűbb, hogy hosszú távon is kitartunk majd.
Pihenés és regenerálódás:
Fontos, hogy a testünknek elég időt adjunk a pihenésre és regenerálódásra is! Ne csak az edzésekre, hanem az egészséges életmódra is koncentráljunk!
Új kihívások keresése:
Keressünk új kihívásokat, amik motiválók, de mégis elérhetőek számodra. Ez frissességet vihet az edzéseinkbe.
Belülről jövő motiváció:
Keressük meg azokat a belső motivációkat, amik miatt elkezdtük anno az edzést!